7 правил догляду за речами з коноплі

Ви можете оцінити цю статтю!
(1 Голосувати)

Найміцніші з натуральних - волокна з стебел конопель - можна прати дуже часто. Чим частіше їх перуть, тим м'якше вони стають. При цьому їх зносостійкість не зменшується, тому що вологі волокна з конопель навіть міцніше, ніж сухі. Здавалося б, для таких досить грубих волокон не потрібні особливі правила прання. Все ж, при неправильному підході їх можна швидко зруйнувати. А ми хочемо, щоб вони радували нас довго. Щоб зрозуміти, як доглядати за речами з конопель, давайте спочатку розберемося в будові волокна, отриманого з цієї рослини.

Конопляна нитка являє собою пучок довгих волокон, які нагадують тонкі капіляри. Вони здатні набухати у воді і вбирати вологу. З одного боку, така будова робить тканину з конопель дуже гігроскопічною. З іншого боку, в цьому криється небезпека для самого волокна. Під час прання разом з водою всередину розбухлого волокна можуть проникати тверді нерозчинні частинки з прального порошку. Коли тканина висихає, капіляри звужуються, і захоплені ними тверді частинки руйнують структуру волокна зсередини.

Звідси випливає правило №1: періть речі з конопель миючими засобами, у гарній розчинності яких Ви впевнені

Це означає, що підійде не кожен пральний порошок. Навіть якщо він без фосфатів. Точно не підійдуть пральні порошки з цеолітами, адже цеоліти не розчиняються у воді. Ще краще використовувати "рідкі пральні порошки" - гелі для прання. Всі компоненти в них вже знаходяться в розчині, а значить не містять твердих частинок. Таким чином, для прання конопель треба вибирати засоби, призначені для делікатних тканин.

Усунувши небезпеку від пральних порошків, ми переходимо до правила №2: періть речі з конопель часто, щоб вони були м'якими

Щоб швидко пом'якшити нову постільну білизну з конопель, потрібно кілька разів поспіль випрати його в пральній машині і навіть висушити в барабанній сушарці. При бажанні можна використовувати кондиціонер для білизни. Згодом користуватися виробом з конопель буде все приємніше і приємніше, тому що воно стане м'якше.

4 1Щоб не зруйнувати структуру волокон конопель, застосовуйте правило №3: використовуйте програму делікатного прання і м'які миючі засоби

Прати, в принципі, можна при будь-якій температурі. Але програма делікатного прання не дозволить встановити занадто високу температуру. Тому використовуйте засоби, ефективні при низьких температурах. Тонкі, делікатні вироби попередньо помістіть в мішечок для прання, щоб додатково їх захистити від пошкодження. Якщо виріб забарвлений, то щоб уникнути втрати кольору, потрібно прати в холодній воді. У циклі полоскання можна додати склянку білого оцту, щоб остаточно вимити всі сліди миючого засобу.

Якщо мова йде про одяг з конопель, то виникає правило №4: ручне прання краще машинного

Хоча волокна конопель дуже міцні, машинне прання і особливо сушка, призводять до того, що структура тканини руйнується, і вона швидше послаблюється. Тому ручне прання краще.

Щоб випрати коноплю руками, використовуйте м'які миючі засоби на основі природних компонентів. Переконайтеся, що ці засоби ретельно виполікуються. Погано виполоскане мило може привести до окислення клітковини, що є основою натурального волокна, і залишити коричневі плями на полотні. Тому дуже важливо після прання ретельно прополоскати вироби з конопель в чистій воді.

Якщо вже мова зайшла про плями, запам'ятайте правило №5: не піддавайте вироби з конопель хімчистці і дії відбілювачів

Відбілювач, наприклад, на основі хлору, не тільки послабить волокно, а й знебарвить його. І не факт, що рівномірно, тому залишить світлі плями на тканині. Якщо вам потрібно вивести пляму, обробіть його миючим засобом на натуральній основі (натуральне мило теж підійде) і сушіть річ на сонці. Яскраве сонячне світло протягом тривалого часу допоможе природним чином знебарвити плями.

Штори, покривала, драпірування та інші предмети інтер'єру зазвичай здають в хімчистку через ризик їх усадки. На вироби з конопель це не поширюється. Просто виперіть їх так, як описано вище. Вони не сядуть і не деформуються.

4 2Наступне правило стосується сушіння виробів з конопляних волокон. Правило №6: сушіть на свіжому повітрі

Спочатку можна кілька разів висушити коноплю в сушарці, щоб пом'якшити тканину. Але щоб річ прожила довго, дайте їй висохнути на мотузці природним шляхом. Тим більше, що сохнуть коноплі швидше, ніж більшість інших тканин. До того ж, такий спосіб сушіння екологічніший.

Майте на увазі, що сушка на сонці призводить до вигоряння. Якщо ви хочете відбілити річ, то сонечко вам в цьому допоможе. Щоб уникнути освітлення речі, уникайте яскравих сонячних променів.

Щоб надати чистій і сухій речі красивий вид, скористайтеся правилом №7: прасуйте речі ледь вологими

Якщо вас бентежить пом'ята після прання тканина, її можна розгладити гарячою праскою (підійде режим "Льон"). Найкраще прасувати коноплі, коли вони ще ледь вологі. Пофарбовані речі з конопель прасуйте тільки зі зворотнього боку.

При пошуку відповідних засобів для прання конопель потрібно врахувати ще один момент. Одяг та постільну білизну з конопель вибирають в першу чергу через її натуральність та екологічність. Тому до миючих засобів повинні пред'являтися аналогічні вимоги. Використовуйте побутову хімію, що має міжнародний сертифікат екологічної безпеки.

Ми рекомендуємо продукцію української компанії "Де Ла Марк". З її торговою маркою Royal Powder вже давно знайомі багато цінителів екотоварів. А нещодавно її безпечність була підтверджена екосертіфікатом "Жива планета". У лінійці продуктів De La Mark є відповідні для прання конопель засоби:

Вони повністю відповідають вимогам до засобів для прання конопель:

  • не містять нерозчинних компонентів;
  • створюють м'який миючий розчин;
  • добре виполікуються;
  • підходять для машинного й ручного прання;
  • ефективні при температурі 30 градусів;
  • мають біорозкладність не менше 98%.

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-код не допускається