Про засоби для посудомийних машин

Ви можете оцінити цю статтю!
(0 голосів)

Вам не здається, що "відносини" з посудомийною машиною схожі на бурхливий роман? Спочатку чекаєш, що ось-ось твоє життя перетвориться на казку. А потім спадають рожеві окуляри, і розумієш, що замість старих проблем просто з'явилися нові... Так і з посудомийкою, після того, як пройшов перший захват від її придбання, доводиться ламати голову, як захистити машину від накипу, як не зіпсувати улюблений посуд, як позбутися від розводыв на тарілках і склянках ...

Перше ж питання, яке з'являється у власників посудомийних машин, які засоби потрібні для того, щоб вона мила посуд.

Порошок, ополіскувач та сіль

Тепер замість кухонної губки і рідини для миття посуду доведеться закуповувати цілий арсенал засобів, щоб забезпечити безперебійну роботу вашого агрегату.

5 1Порошок для посудомийних машин. Містить ПАРи, окислювачі (наприклад, перкарбонати), ензими і інші компоненти, які допомагають позбутися від залишків їжі на посуді. Так, ПАВи покращують змочуваність і пов'язують жири, переводячи молекули жирів в миючий розчин. Перкарбонати окислюють стійкі кольорові забруднення і заодно дезінфікують посуд. Ензими (вони ж ферменти) завершують процес очищення, руйнуючи міцно прилиплы білкові або крохмальні плями. Всі разом ці речовини допомагають досягти сяючої чистоти вашої посуду, без слідів і нальоту від попереднього прийому їжі.

Також хороший порошок для посудомийки містить компоненти, що зв'язують солі магнію і кальцію, через які утворюється накип і гірше працюють ПАР.

Ополіскувач. Посуд в машині миється в невеликый обмеженій кількості води, і саме цієї економією, на ряду з вивільненням часу і сил, посудомийні машини виправдовують своє існування. Щоб домогтися ідеально знежиреної поверхні при споліскування великої кількості посуду невеликою кількістю води, застосовують ополіскувачі. Завдяки заключній дії м'яких ПАР в їх складі посуд відмивається до скрипу, і при висушуванні краплі води легко стікають з її поверхні. Також ополіскувач запобігає утворенню сольового нальоту від жорсткої води.

Сіль. Незважаючи на присутність компонентів, що борються з жорсткістю води, в засобах для посудомийки, самі машини мають вбудовані системи щодо пом'якшення води - іонообмінниками. Спеціальна смола в їх складі захоплює іони кальцію і магнію, захищаючи внутрішні частини агрегату від накипу. Але через деякий час всі "вільні місця" на поверхні іонообмінної смоли виявляються зайнятими, і потрібна її регенерація. Саме для відновлення поглинання іонообмінника застосовують сіль - натрій хлорид. Його іони витісняють іони магнію і кальцію з поверхні смоли, і вона знову готова виконувати свої функції.

Таблетки 3 в 1

Може скластися враження, що рекламовані таблетки для посудомийок, особливо, якщо їм присвоюють титул "все в одному", позбавлять вас від необхідності використовувати всі три засоби - порошок, ополіскувач та сіль. Насправді, склад таблеток дуже схожий на склад порошку для посудомийної машини: пероксиди, ПАРи та ферменти, змішані з содою. Просто все подано в іншій формі. По-перше, активні речовини розділені на дози і спресовані. У цьому хтось може знаходити для себе перевагу і зручність. По-друге, підкреслені маркетологами переваги кожного окремого компонента. Але це не позбавляє від необхідності використовувати ополіскувач і сіль, інакше результати миття, швидше за все, будуть незадовільними, а машині загрожуватиме утворення накипу, якщо вона працює на жорсткій воді.

Як порошки, так і таблетки для посудомийок, мають свої недоліки і переваги. Наприклад, хтось може бути не впевнений, що він зможе правильно дозувати порошок, і покласти таблетку, в якій вже відміряно потрібну кількість миючих засобів, здається простіше. Порошок через неправильне зберігання може скомковаться, а таблетка - не встигнути розчинитися за цикл миття. Для когось важливим є зручність упаковки і зовнішній вигляд цих засобів, а для інших ключовим моментом - безпечний склад. Так що тут кожен вирішує сам, який засіб обрати.

Бувають у житті розчарування...

Ви розраховували, що завантаживши посуд в машину і відправившись займатися своїми справами, через годинку отримаєте відмінний результат. А відкривши посудомийку, розчаровано дістаєте зіпсований посуд... Звісно, деякі проблеми пов'язані з принципом роботи машини або властивостями матеріалу посуду. Але багато огріхів в якості вимитого посуду залежать від миючого засобу і правильності його застосування.

Отже, розглянемо найбільш часті причини для засмучення власників посудомийних машин, пов'язані з неправильним застосуванням миючих засобів.

5 2Білі плями на посуді, білий наліт на внутрішній поверхні машини. Швидше за все, вони викликані солями жорсткості. Переконайтеся, що ви правильно виставили регулятор жорсткості води. А може, ви просто забули засипати сіль? Видалити такий осад можна за допомогою харчових кислот - оцтової або лимонної.

Сірий наліт. Можливо, ви передозували миючий засіб або ополіскувач, тому засоби не змилися повністю. Що ж, доведеться ще раз ополіскувати або протерти посуд розчином оцту або лимонної кислоти. І перечитати інструкцію до посудомийної машини.

"Веселка" на скляному посуді. Часто причиною стають миючі засоби з діоксидом кремнію (SiO2). Ця ж речовина призводить до утворення нерозчинної накипу на деталях машини. Відмовтеся від таких засобів.

Залишки води на висушеному посуді. Краплі погано стікають, якщо на поверхні є залишки жиру. Не забувайте застосовувати ополіскувач!

На дні машини залишилося не розчинені засіб або піна. Чи правильно ви підібрали дозування засобу? Якщо це таблетки, може, в обраному режимі миття вони не встигають розчинитися? А якщо порошок - не відволожився він через неправильне зберігання і не відміряли ви його вологою ложкою, від чого він скомковался? Якщо ж залишається піна, то швидше за все ви додали занадто багато ополіскувача. Або, ще гірше, вирішили скористатися рідиною для миття посуду руками.

Іржа на металевому посуді і внутрішніх деталях машини. Це природно, що метали корродирують при контакті з агресивним середовищем (солі, кислоти) і один з одним. Тому потрібно звести ці контакти до мінімуму, правильно розміщуючи металевий посуд і відразу дістаючи її після миття. Намагайтеся не розсипати сіль і не проливати ополіскувач при підготовці до роботи. Якщо ж так сталося, запустіть попереднім миттям.

Враховуйте ці моменти, вибираючи засоби для посудомийної машини. Ну а ще подумайте про навколишнє середовище і здоров'я ваших родичів: уникайте засобів з фосфатами і хлором. Засоби нового покоління для посудомийної машини в якості компонентів, що пом'якшують воду, містять соду і солі лимонної кислоти замість фосфатів, кисневий відбілювач замість хлору, неіоногенні ПАР з "зеленими" властивостями і ферменти для розщеплення складних забруднень.

У точності дотримуйтесь інструкцій до посудомийної машини і миючого засобу, щоб і далі жити в гармонії зі своєю посудомийкою і насолоджуватися блискучим посудом!

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-код не допускається